WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O INSTALACJI GAZOWEJ.

gas-works-g9fb86ef73_1920

Gaz ziemny jest doskonałym alternatywnym źródłem energii, ponieważ jest czysty, tani i występuje w dużych ilościach. Ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed przełączeniem domu i urządzeń na gaz. Instalacja przewodu gazowego nie jest łatwym zadaniem i powinna być wykonana przez profesjonalistę. Niewłaściwe zainstalowanie przewodów gazowych może prowadzić do zagrożenia zdrowia i pożaru. 

Wszystko, co musisz wiedzieć o instalacji gazowej

Według Departamentu Energii i Ochrony Środowiska Gaz ziemny ma zakres palności około 5-15%. Oznacza to, że jakakolwiek mieszanka zawierająca mniej niż 5% lub więcej niż 15% gazu ziemnego z powietrzem nie będzie sprzyjać spalaniu. Gaz ziemny zmieszany z powietrzem i wystawiony na działanie źródła zapłonu jest palny”. Dlatego instalacja rury gazowej nie jest uważana za projekt „zrób to sam”. 

Ponieważ gaz ziemny jest bezwonny i niewyczuwalny dla ludzkiego nosa, firmy gazowe celowo dodają merkaptan do swoich produktów. Merkaptan, znany również jako gazownik łódź, to środek zapachowy, który działa jako dodatkowy środek bezpieczeństwa, dzięki czemu właściciele domów i właściciele firm mogą wykryć wyciek w przypadku jego wystąpienia. 

Instalacja linii gazowej ma niewielki margines błędu, nawet jeśli jest uważana za dość prosty projekt hydrauliczny i elektryczny. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o instalacji gazowej i czy jest ona odpowiednia dla Twojego domu i potrzeb. 

Dostawa, oddział, linie spadku, piony

Linia zasilania gazem doprowadza gaz ziemny do twojego domu z odgałęzieniami biegnącymi do poszczególnych urządzeń w całym domu lub firmie. Linia odgałęźna zakończy się linią spadową, w której pionowa rura opada w dół do napowietrznej linii odgałęźnej urządzenia. Jeśli linia prowadzi gaz do urządzenia, nazywa się to pionem. 

Kieszeń na brud, nóżka kroplówki, pułapka na osady 

Osadnik lub kieszeń na zanieczyszczenia to element konstrukcyjny, który zapobiega przedostawaniu się wody lub zanieczyszczeń do urządzeń. Posiada dodatkowe 3-calowe przedłużenie rury do wyłapywania luźnych osadów. Te pułapki działają i są zależne od grawitacji, która wtłacza wszelkie ciała stałe lub płyny do pułapki. 

Rurociąg w dół 

Firma gazownicza jest odpowiedzialna za orurowanie przed gazomierzem, podczas gdy właściciel domu zajmuje się wszystkim za gazomierzem.

Materiały do ​​rurociągów gazowych

Miedź, stal ocynkowana, karbowane rury ze stali nierdzewnej i mosiądz to powszechnie stosowane materiały do ​​rur gazowych w domach. Ale ważne jest, aby wiedzieć, co jest dozwolone przez lokalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej w Twojej okolicy. Kiedy idziesz zainstalować linię gazową na swojej nieruchomości, twój hydraulik doradzi ci, jakie są najlepsze praktyki w zależności od twojej lokalizacji. 

Złącza

  • Złącza:  Przyszłość jest tutaj i jest elastyczna! W niektórych regionach do łączenia urządzeń z rurami gazowymi stosuje się elastyczne złącza. W miejscu podłączenia musi być dostępny zawór odcinający. Pozwala to na większą wygodę dla właściciela domu. 
  • Dostępne złącza o długości trzech lub sześciu stóp:  Te elastyczne złącza są używane do kuchenek gazowych i suszarek do ubrań. Nie mogą przechodzić przez ściany, podłogi ani sufity, ale mogą być dłuższe niż 3 stopy (chyba że lokalne przepisy stanowią inaczej). Niektóre jurysdykcje zezwalają na elastyczne połączenia w warunkach mieszkalnych, podczas gdy inne nie, więc przed zakupem upewnij się, co jest dozwolone!

Taśma uszczelniająca gwint

Przyłącza gazowe łódź, często błędnie nazywana taśmą, nie jest zalecana do łączenia stalowych rur gazowych. Oleje, które pozostały na gwintach rur gazowych od producenta, mogą uniemożliwić prawidłowe uszczelnienie tego typu taśmy i spowodować wycieki gazu. Zaleca się skonsultowanie się z zakładem gazowniczym i licencjonowanym hydraulikiem, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza taśma uszczelniająca do gwintów, której należy użyć do rodzaju rurociągu gazowego, który zdecydowałeś się zainstalować. 

Rekomendowane artykuły