Wiosenne deszcze mogą przynieść duże szkody dla szamba.

Szamba betonowe 7964132

Zbliża się kolejna wiosna, a pogoda nie chce dać nam odpocząć. Mamy tak zwaną „mokrą wiosnę” w tej części Polski i wydaje się, że deszcz nie chce przestać. Nieustannie jesteśmy pytani o konsekwencje, jakie zbyt duża ilość wody spadającej z nieba wywrze na system septyczny.

Zmniejsz zużycie wody

Podczas gdy twój system septyczny jest systemem zamkniętym, istnieje możliwość przedostania się wody do samego zbiornika. Jeśli grunt jest przesycony, część wody może przedostać się do głównego zbiornika i spowodować powódź. Najlepszym sposobem na uniknięcie możliwości przepełnienia zbiornika jest próba ograniczenia nadmiernego zużycia wody, szczególnie podczas spuszczania wody do kanalizacji. Teraz nie mówimy o pomijaniu porannego prysznica, tylko o skróceniu czasu, w którym pozwalasz wodzie płynąć podczas kąpieli. Spróbuj zakręcić wodę podczas golenia nóg i mycia włosów. Chłopaki, spróbujcie zakręcić wodę podczas porannego golenia twarzy lub przestawcie się na elektryczną maszynkę do golenia.

Praktykuj dobrą konserwację

Im lepszy stan zdrowia twojego systemu septycznego, tym łatwiej będzie mu znieść złą, hm… pogodę. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że twój system septyczny ma złożony proces biologiczny działający przez cały czas i może na niego wpływać wszystko, co wyrzucisz do kanalizacji. Jeśli masz pojemnik na śmieci, prawdopodobnie najlepiej go nie używać, ponieważ niektóre pokarmy mogą być trudne do rozbicia w zbiorniku. Produkty czyszczące mogą mieć jeden z najbardziej niszczycielskich skutków dla systemu septycznego. Niektóre popularne środki czyszczące zabiją dobre bakterie w zbiorniku i mogą spowodować, że system przestanie rozkładać cząstki stałe tak, jak powinien. Wybierając środki czyszczące upewnij się, że są one bezpieczne dlatego szamba betonowe powinny być odpowiednio chronione.

Wypompuj swój system septyczny

Najważniejszym elementem konserwacji systemu septycznego jest regularne odciąganie. Jeśli minęło więcej niż pięć lat od wyczyszczenia i przepompowania systemu, najprawdopodobniej spóźniłeś się na serwis. Pompowanie systemu jest niezwykle ważne, aby proces biologiczny przebiegał w stałym tempie. Brudny system może mieć nadmiar bakterii i stracić równowagę. Kiedy to nastąpi, zwiększa się możliwość przelania i zatkania pola ługowania.

Praktykuj dobrą konserwację

Podczas ulewnych deszczy posiadanie szamba betonowego jest ważne, aby uniknąć problemów. Możemy pomóc w utrzymaniu systemu septycznego w idealnym stanie. Więc jeśli nadszedł czas, poproś jeden z naszych zespołów profesjonalistów o pompowanie systemu septycznego i wiedz, że kiedy woda spada z nieba, system jest w porządku.

Rekomendowane artykuły