NA OBÓZ – PRO TIP.

pexels-cottonbro-studio-9292928

W NAGŁYCH WYPADKACH

Czy to ugryzienie owada, kleszcza czy inny wypadek – na obozie wakacyjnym zawsze coś się może wydarzyć. Liczy się zatem: zachowaj spokój i reaguj właściwie. Aby to zapewnić, liderzy grup i zespół organizacyjny powinni zostać przeszkoleni w zakresie „ Pierwszej pomocy ”, gdyby pływanie dla niemowląt przerosło ratowników, żeby mogli być w stanie podjąć najważniejsze natychmiastowe działania. Ważne jest również, aby każdy wiedział, czy w pobliżu placu można dotrzeć do najważniejszych lekarzy i szpitala.

ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY

U nas zespół organizacyjny to zespół, który ma przed obozem większość zadań organizacyjnych: organizowanie namiotów, wybór miejsca, sprawdzanie ofert firm autobusowych, usuwanie zaproszeń, organizowanie public relations i prowadzenie spotkań zespołu. W magazynie duża część zespołu organizacyjnego działa również w obszarze administracyjnym i zajmuje się kuchnią, materiałami i zaopatrzeniem.

DOZORCA

On*ona jest naturalnym wrogiem drużyny obozowej: dozorcą. Wszystko musi być pozostawione w porządku i nic nie może się zepsuć. Istnieją również nieszkodliwe gatunki współplemieńców, ale niestety są one rzadko spotykane.

Często jest tak, że w dniu rozbiórki chce się po prostu wrócić do domu – a dozorca wciąż znajduje na boisku skrawki papieru lub chce ponownie wypolerować prysznice. Tylko jedno pomaga: zachowaj spokój i zrób to. W przeciwnym razie później następuje tylko kłótnia.

Rada z własnego doświadczenia: podejdź do niego w otwarty i przyjazny sposób. To często pozbawia ich pierwszego wiatru w żagle.

TWARÓG

Twaróg jest standardem z ziemniakami raz w obozie. Nasz przepis:

przepis na 10 osób:

  • ok. 3,25 kg ziemniaków w mundurkach
  • 1,5 funta twarogu
  • 1 funt jogurtu naturalnego
  • 250 g naturalnego serka śmietankowego
  • 0,3 l bitej śmietany
  • Cebula, zioła i czosnek do smaku
  • Sól, pieprz, papryka, gałka muszkatołowa

Ziemniaki w mundurkach (ze skórkami) ugotować w osolonej wodzie, dodać kminek do smaku.

Twaróg, jogurt naturalny, serek śmietankowy i bitą śmietanę zmiksuj trzepaczką na kremową masę. Dodaj cebulę, zioła i czosnek do smaku. Doprawiamy do smaku przyprawami.

DESZCZ

Kto lubi deszcz? Niestety nie zawsze da się tego uniknąć na obozy letnie. Dlatego zawsze dobrze jest pomyśleć o kilku rzeczach z wyprzedzeniem na wypadek sytuacji awaryjnej. Standardowo pakujemy pudełko z  grami planszowymi i imprezowymi  do rozstawienia w namiocie społecznościowym w deszczowy dzień.  Nie zaszkodzi też kilka  quizów i informacji o zabytkach w regionie, które można odwiedzić w nagłych wypadkach.

WIZYTĘ W MIEŚCIE

Raz w tygodniu dawaliśmy naszym dzieciom możliwość zaopatrzenia się w słodycze w supermarkecie. Oczywiście nie powinno to wymknąć się spod kontroli i dlatego liderzy grup interweniują również wtedy, gdy w supermarkecie jest zbyt dużo zapasów. To właściwie zawsze dobrze się sprawdzało. Mimo to od roku stosujemy  zasadę kiosku magazynowego .

T JAK TELEFON

Nie zabraniamy dziecku zabierania ze sobą telefonu komórkowego – rodzicom jednak odradzamy. Jest dla nas również jasne, że nie zawsze jest to możliwe, ale na spotkaniu informacyjnym/rodzicielskim również dajemy jasno do zrozumienia, że ​​nie dajemy dzieciom możliwości ładowania telefonów komórkowych. Jeśli bateria jest rozładowana, nie wspieramy dzieci. Telefony komórkowe przełożonych można oczywiście ładować w namiocie kuchennym, aby w nagłych wypadkach mogli wykonywać telefony. Rodzice mają więc również numery telefonów dwóch opiekunów z obozu, aby w razie potrzeby mogli również skontaktować się z dzieckiem.

Jeśli nie chcesz, aby Twój prywatny numer telefonu komórkowego był przydzielony publicznie, możesz otrzymać kartę przedpłaconą specjalnie na obóz wakacyjny. Nie są one drogie, a opłaty za telefony komórkowe są odpowiednio tanie.

LUBISZ ZAKWATEROWANIE

Noclegi można znaleźć w Internecie na wielu platformach w Internecie. Inne opcje to oczywiście coroczne odwiedzanie tych samych miejsc lub odwiedzanie społeczności i zadawanie tam konkretnych pytań.

 WIDEO

Ponieważ prawie wszystkie aparaty cyfrowe i telefony komórkowe mogą również nagrywać wideo, warto od czasu do czasu sfilmować kilka zabawnych scen w obozie, a następnie zmontować je razem. Na wieczorze zdjęciowym nie tylko dzieci i opiekunowie cieszą się wspomnieniem; rodzice mogą przekonać się, jak zabawny może być tygodniowy obóz wakacyjny.

Jeśli przeglądasz YouTube, znajdziesz również całą serię krótkich klipów z różnych obozów wakacyjnych. Piękne wspomnienie! Ale pamiętaj: uzyskaj zgodę rodziców!

W NA WARSZTATY

Warsztaty dają dzieciom i młodzieży możliwość pierwszego kontaktu z nowymi obszarami zainteresowań. Niezależnie od tego, czy budujesz instrumenty, żonglujesz, czy grasz w teatrze – wiele jest możliwe i można osiągnąć wielkie rzeczy w stosunkowo krótkim czasie. Fajnie też, że często na końcu jest produkt, który dzieci mogą zabrać ze sobą do domu.

JAK XXL

czy tylko S??? Więc mi wystarczy M. Oczywiście mam na myśli czas trwania obozu. M oznacza jeden tydzień. Po 7-8 dniach na kempingu nie mogę się doczekać, aż znowu będę na kanapie. Ale to, na co najbardziej czekam, to własne łóżko i oczywiście cywilizacja.

KONTROLA NAMIOTU

Musi być porządek i to także w obozie. Żebyście pod koniec tygodnia nie mieli niemiłego przebudzenia i nic nie znaleźli w namiocie, a jeśli to tylko brud i śmieci, to prawie codziennie mamy niezapowiedziane kontrole namiotów. Następnie wszystkie namioty i oczywiście markizy są sprawdzane pod kątem porządku i czystości. Śpiwory w porządku i ubrania złożone w kieszeniach lub na boku. W zależności od nastroju inspektora najlepszy namiot otrzymuje nagrodę lub najgorszy namiot musi wykonać małe zadanie specjalne.

Rekomendowane artykuły