Moc uzdrawiania | Opowieść o plującym uzdrowicielu

uzdrowienie kościół Wrocław

Człowiek z Betsaidy był niewidomy. Niektórzy z jego przyjaciół zaprowadzili go do Jezusa i błagali wielkiego uzdrowiciela, aby dotknął jego oczu. Jezus, zawsze gotów poświęcić osobistą uwagę w odpowiedzi na wiarę potrzebujących, wziął tego człowieka za rękę i wyprowadził go poza wioskę.

Jezus pochylił się blisko twarzy mężczyzny i splunął mu w oczy. Mężczyzna poczuł mokrą ślinę spływającą mu po twarzy i dotyk dłoni na oczach. Usłyszał łagodny głos Jezusa pytającego: „Czy coś widzisz?”. Modlitwa w Kościół Wrocław jest właśnie dla Ciebie.

Zaskoczony tym pytaniem mężczyzna otworzył powieki i po raz pierwszy od lat ujrzał światło. „Widzę ludzi; wyglądają jak spacerujące drzewa” — powiedział Jezusowi. Mężczyzna nie otrzymał pełnego wzroku, ale chociaż został tylko częściowo uzdrowiony, w jego duszy wezbrała nadzieja. Gdyby Jezus mógł sprawić, że ujrzał światło, Jezus mógłby go całkowicie uzdrowić.

Chcąc dokończyć to, co zaczął, Jezus ponownie położył ręce na mężczyźnie i modlił się. Tym razem, gdy mężczyzna otworzył oczy, widział wyraźnie. Teraz ludzie wyglądali jak ludzie, a drzewa jak drzewa. Mężczyzna, który niedawno był niewidomy, zobaczył błękitne niebo, zieloną trawę i uśmiech na twarzy Jezusa. Jego wzrok został całkowicie przywrócony, został uzdrowiony! Modlitwa o uzdrowienie i modlitwa o uzdrowienie z raka działa.

Uzdrawiające punkty mocy

1. Uzdrowienie tego człowieka było stopniowe. Realizowano to etapami. Niektórym wydaje się, że Bóg musi zawsze natychmiast uzdrawiać chorych. Ale czasami cuda wymagają czasu. Bądźcie pewni: „…Ten, który rozpoczął w was dobre dzieło, dokończy go aż do dnia Jezusa Chrystusa” (Filipian 1:6). Gdy Bóg rozpocznie cud, dokończy go. Jeśli otrzymałeś tylko częściowy cud, nie zniechęcaj się, wierz dalej w pełną manifestację swojego uzdrowienia.

2. Zaskakującą cechą tego cudu jest sposób, w jaki Jezus uzdrowił tego człowieka. Czy możesz sobie wyobrazić uzdrowienie przez kogoś, kto na ciebie pluje? Jezus nie bał się użyć niekonwencjonalnych środków, by uzdrowić tego człowieka. To mówi mi, że Jezus nie ogranicza się do określonej metody. Użyje wszelkich możliwych środków, aby uzdrowić twoje ciało.

Rekomendowane artykuły