Jakie meble i oświetlenie do warsztatu domowego?

milling-g04d0e2801_1280

Meble dostosowane

Zaleta mebli warsztatowych ? Dostosowane są do ciężaru różnych maszyn, narzędzi i materiałów. Szafki do przechowywania, wysokie półki i komody z przegrodami pomogą Ci wszystko uporządkować. Są nawet wysokie półki ze wszystkim, czego potrzebujesz: perforowane ścianki i pudełka na śruby.

Jesteś pasjonatem majsterkowania? Zafunduj sobie skoordynowane meble ! Dostępny w kilku rozmiarach i kilku kolorach, pozwala na jak najlepszą aranżację przestrzeni i optymalizację kątów!

Niezbędny stół warsztatowy

Każdy majsterkowicz ma swój własny stół warsztatowy (na gwoździarki, młotki itp.) ,  ponieważ wymiary blatu i obciążenie, które ma być podparte, różnią się w zależności od przedmiotu obrabianego.

  • Stół stolarski oferuje blat o długości do 2 m oraz kilka szafek lub szuflad w zależności od modelu. Solidny, zawiera imadła.
  • Stół warsztatowy z metalową podstawą, znany jako stół warsztatowy dla mechanika, często ma zintegrowany stojak i regulowane nóżki, aby dostosować się do nierównej podłogi. Jego dolna część może pomieścić schowek.
  • Składany stół warsztatowy jest bardzo praktyczny, gdy brakuje miejsca i do majsterkowania na zewnątrz.
  • Wielofunkcyjny stół warsztatowy , również składany, przekształca niektóre narzędzia w stacjonarne centrum obróbcze: piłę stołową z prostą piłą tarczową, frezarkę wrzecionową z frezarką…

Jeśli masz miejsce, umieść drugi stół warsztatowy na środku warsztatu, aby móc się wokół niego obracać.

Narzędzia, które podążają za Tobą wszędzie

Kiedy dużo majstrujesz, zestaw narzędzi nie wystarcza. Najlepszy sojusznik? Wózek na kółkach, warsztatowy ( metalowy) lub budowlany (metalowy lub plastikowy). Praktyczny do przechowywania narzędzi na małej przestrzeni, będzie Ci towarzyszyć wszędzie w domu i ogrodzie. Niektóre modele mają wyjmowaną skrzynkę narzędziową o mniejszych wymiarach do przenoszenia najpotrzebniejszych rzeczy.

Maszyny warsztatowe dla profesjonalistów

Praca z przenośnymi maszynami jest dobra; praca za pomocą sztyfciarki jest jeszcze lepsza! Jeśli dysponujesz miejscem i budżetem na to pozwala, frezarka stołowa, wyrówniarko-strugarka, stacja tnąca… zapewnią prawdziwy komfort pracy i pozwolą na wykonanie bardziej precyzyjnych i schludnych prac. Po podłączeniu do wyciągu wiórów maszyny te gwarantują czystszy i zdrowszy warsztat!

Wydajne oświetlenie

Aby majstrować, ważne jest, aby dobrze widzieć. Zapewnij równomierne oświetlenie za pomocą wytrzymałych, odpornych na warunki atmosferyczne opraw ze świetlówkami.
W komplecie ze źródłami skupionymi: lampy zamontowane przegubowo na stole warsztatowym, lampa ręczna w miejscu pracy… Ich rozmieszczenie jest ważne. Musi unikać cieni bez oślepiania.

Należy rozważyć stworzenie warsztatu dla majsterkowiczów. Pierwsze trzy podstawowe kwestie, które należy przeanalizować, to lokalizacja, umeblowanie i wyposażenie. Jeśli masz już wydzielone miejsce (może to być garaż, piwnica, osobne pomieszczenie lub jego część), czas je zagospodarować. . Asortyment marketów budowlanych jest ogromny. Dlatego powinieneś dobrze wiedzieć, czego naprawdę potrzebujesz. Ładny mebel nie zawsze jest praktyczny. Gdy masz już niezbędne stoły, półki, wózek i pudełka do przechowywania, nadszedł czas, aby skompletować narzędzia. Konkretnych porad na ten temat nie znajdziesz, bo to bardzo indywidualna sprawa.

Wiesz lepiej, jakich narzędzi używasz najczęściej i na jakim dużym obszarze pracujesz. Lubisz samodzielnie tworzyć lub renowować meble, przetwarzać metale lub naprawiać sprzęt elektryczny? Wybierz odpowiednie narzędzia do tych zadań. Możesz w końcu zacząć pracować w swoim warsztacie gotowym! Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że nie wszystko zorganizowałeś idealnie, nie martw się! Jesteś już bogatszy w doświadczenie i możesz wprowadzać zmiany i ulepszenia. 

Rekomendowane artykuły