Jak wyświetlać reklamy na Facebooku, które konwertują?

agencja-marketingowa-2481177

Zdobywanie ruchu jest łatwe dzięki tekstowi reklamy. Poprawić współczynniki konwersji? Nie tak bardzo.

Zwiększenie współczynnika klikalności wymaga ulepszenia tekstu reklamy i laserowego kierowania jej do odbiorców. Jednak przy tak wielu opcjach online, gdzie szukać potencjalnych potencjalnych klientów?

W dzisiejszych czasach, jeśli szukasz jednej z najlepszych platform do dotarcia do klientów, odpowiedzią może być Facebook. Według strony internetowe Wrocław to ogromny, gotowy rynek, z prawie 3 miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie .

Kierowanie klientów — nie tylko odwiedzających — na stronę docelową to najlepszy sposób na zwiększenie sprzedaży . Świetnym sposobem na rozpoczęcie jest kampania reklamowa na Facebooku oparta na konwersji .

Dzięki platformie reklamowej Facebooka masz dostęp do odbiorców, którzy wykazują rzeczywiste zainteresowanie Twoją ofertą. Jeśli jednak chcesz odnieść sukces, musisz wiedzieć, jak tworzyć reklamy na Facebooku, które konwertują.

O tym dzisiaj mówię. Gotowy? Zacznijmy od kierowania na podstawie zainteresowań i przejdźmy w dół listy.

Zobacz, jak moja agencja może zwiększyć ruch w Twojej witrynie

  • SEO – odblokuj większy ruch SEO. Zobacz prawdziwe wyniki.
  • Marketing treści — nasz zespół tworzy epickie treści, które będą udostępniane, uzyskiwać linki i przyciągać ruch.
  • Płatne media – skuteczne płatne strategie z wyraźnym zwrotem z inwestycji.

Kierowanie reklam na Facebooku jest niezrównane pod względem wszechstronności. Możesz kierować reklamy na podstawie takich czynników, jak lokalizacja użytkownika, wiek, płeć, zainteresowania, status związku i wykształcenie.

Załóżmy na przykład, że Twoja organizacja niedawno wprowadziła nową markę kawy. Możesz kierować swoje reklamy do fanów Starbucks i być może zachęcić ich do wypróbowania Twojego produktu:

Masz duży potencjał, gdy prowadzisz reklamę na Facebooku, aby uzyskać współczynniki konwersji, o których marzysz. Kiedy kierujesz reklamy do użytkowników na podstawie ich zainteresowań, prawdopodobnie zauważysz wzrost liczby subskrybentów poczty e-mail, fanów na Facebooku, rzeczników marki i kupujących.

Ogólnie rzecz biorąc, jest prawdopodobne, że przekształcisz więcej użytkowników w klientów. Gdy staną się klientami, prawdopodobnie staną się twoimi orędownikami, a następnie możesz ich użyć jako społecznego dowodu słuszności .

Następnym krokiem po zdefiniowaniu celu reklamy jest wybranie odbiorców na podstawie co najmniej jednego zainteresowania. Osoby te są zwykle wstępnie kwalifikowanymi potencjalnymi klientami, ponieważ są już zainteresowane Twoim tematem.

Jednak sama wiedza o tym, jak korzystać z reklam na Facebooku, które konwertują, nie wystarczy. Aby zmaksymalizować liczbę potencjalnych klientów, musisz skonfigurować system pielęgnowania potencjalnych klientów, ponieważ większość potencjalnych klientów nie jest jeszcze gotowa na zakup Twojego produktu.

W ramach kampanii konwersji na Facebooku musisz ich najpierw edukować i przekonywać, jeśli zamierzasz zwiększyć współczynnik konwersji – a aby to zrobić, potrzebujesz systemu do regularnej komunikacji z nimi.

Brzmi dość łatwo, prawda? I to jest… jeśli wiesz, co robisz.

Ponieważ targetowanie odbiorców jest najważniejszym aspektem podczas tworzenia reklam na Facebooku, które konwertują.

Nie wierzysz mi?

Sprawdź ten test, który przeprowadziła  Agencja marketingowa Wrocław. Wzięli dokładnie tę samą kampanię z dokładnie tą samą reklamą i budżetem i poprowadzili ją do dwóch różnych odbiorców.

Jeden miał wprawdzie „słabe targetowanie” (odbiorców), podczas gdy drugi skupiał się laserowo na niestandardowych odbiorcach.

Widzieć?! Nawet nie blisko. Jedyną różnicą między nimi była grupa odbiorców, do której kierowali reklamy. I to pozwoliło im w zasadzie uzyskać darmowe kliknięcia w witrynie (no, trzy grosze?!).

Niestety na początku nie masz dostępu do takich niestandardowych odbiorców. Będziesz musiał je budować z czasem, gdy uzyskasz większy ruch w witrynie.

Istnieje jednak kilka dodatkowych sztuczek, które zwiększą Twój sukces dzięki kierowaniu na zainteresowania.

Pójdę dalej i założę, że znasz już podstawy (wiek, płeć, lokalizacja itp.). Nakładanie tych danych demograficznych pomaga odfiltrować wszystkie osoby, które prawdopodobnie nie dokonają zakupu.

Załóżmy jednak, że Twoja publiczność jest wciąż zbyt duża. Porzuciłeś kilka zainteresowań, takich jak marki, które śledzą lub celebryci, których lubili, a wciąż popychasz wiele, wiele milionów.

Jeśli to brzmi znajomo, oto, co powinieneś zrobić dalej.

Najpierw podziel odbiorców na wiele segmentów klientów lub osób . Wydaje się to oczywiste, ale robi ogromną różnicę.

Możesz zacząć od czegoś tak prostego, jak branża, w której działają Twoi potencjalni klienci. Załóżmy na przykład, że kierujesz reklamy do innych ludzi biznesu. Możesz łatwo podzielić te osoby według:

  • Branża (np. księgowość vs. doradztwo)
  • Lokalizacja (duże miasta)
  • Nazwa stanowiska (menedżerowie średniego szczebla vs. wiceprezes i poziom C).

Po podziale na segmenty możesz także użyć funkcji krzyżowania i wykluczania zainteresowań, aby jeszcze bardziej sprecyzować, do kogo się zwracasz. Outsourcing programistów jest bardzo zalecany do rozwijania się firmy.

Wracając do naszego przykładu B2B, powiedzmy, że próbujemy dotrzeć do księgowych pracujących na własny rachunek.

To jest krytyczna różnica.

Dlaczego? ponieważ większość księgowych ma awersję do ryzyka. Większość jest zadowolona ze swojej codziennej pracy i nie byłaby zainteresowana naszym pakietem marketingowym lub coachingowym.

Jednak samozatrudnieni byliby.

Poza tym, jak masz znaleźć jedno zainteresowanie, które daje ładny przekrój tych dwóch prawie przeciwstawnych kryteriów?

ty nie. Idziesz z dwoma oddzielnymi, a następnie używasz skrzyżowania zainteresowań, które łączy je razem.

Na przykład zacznij od Księgowy , a następnie wybierz, że „MUSI RÓWNIEŻ” odpowiadać Samozatrudniony .

Teraz Twoje reklamy docierają tylko do niewielkiej części Twoich początkowych odbiorców, ponieważ szukamy tylko księgowych pracujących na własny rachunek.

Poczekaj jednak chwilę.

A jeśli to nadal zbyt ogólne? Co jeśli to wciąż zbyt duża publiczność?

Nie tylko możesz „uwzględnić” inne takie zainteresowania, ale możesz je również wykluczyć .

Na przykład, co jeśli chcesz tylko księgowych pracujących na własny rachunek, którzy nie są prawnikami podatkowymi? Możesz wpisać ołówkiem „prawny”, „prawo”, „prawnik”, „adwokat” i inne, aby jeszcze bardziej sprecyzować, kto się pojawi.

Rzeczywista wielkość grupy odbiorców powinna zatem różnić się w zależności od kilku rzeczy.

Na przykład, jeśli masz przynajmniej podstawowe doświadczenie w reklamie i dysponujesz dobrym budżetem, prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na kierowanie reklam do miliona — 2 milionów osób (zakładając, że kierowanie tutaj jest dobre).

Co zrobić, jeśli Twój budżet jest niewielki lub dopiero zaczynasz? Możesz przejść do dowolnego miejsca od 10 000 osób początkowo do pół miliona, gdy zdobędziesz trochę doświadczenia (i oczywiście przeczytaj resztę tego przewodnika).

Gdy uzyskasz stały strumień ruchu przychodzącego, będziesz mógł przełączyć się na korzystanie z niestandardowych odbiorców. Są to remarketing lub retargetowanie odbiorców, którzy właśnie odwiedzili Twoją witrynę, weszli w interakcję z Tobą na Facebooku lub nawet niedawno dołączyli do Twojego newslettera.

Rekomendowane artykuły