JAK UTRZYMAĆ DOMY W CZYSTOŚCI.

pexels-kelly-2950003

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii, mamy nasze sprawdzone maty z logo wejściowe. Każdego dnia ciężko pracują, aby utrzymać brud i gruz z dala od domów i firm. Nasze buty, zwłaszcza buty o wysokiej przyczepności, takie jak buty i trampki, ciągną tony kurzu i gruzu. Ten brud jest główną przyczyną uszkodzeń podłóg w pomieszczeniach.

Twoje wycieraczki nigdy nie robią sobie przerw, ponieważ pilnie zdrapują i zatrzymują brud z twoich butów, zapobiegając przedostawaniu się go do twoich domów. Ważne jest, aby upewnić się, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby regularnie czyścić nasze dedykowane wycieraczki, aby zapewnić ich najbardziej optymalną wydajność.

Zatrzymywanie brudu przy drzwiach nie tylko zmniejsza koszty sprzątania i zużycie podłóg, ale także zmniejsza potrzebę stosowania chemikaliów czyszczących, które mogą być szkodliwe dla mieszkańców budynku i środowiska.

Statystyki wskazują:

  • 85 procent brudu w twoim budynku dostało się na podeszwy butów,
  • Jeden metr kwadratowy dywanu komercyjnego może gromadzić do jednego funta brudu w ciągu tygodnia – dwa razy więcej niż w miesiącach zimowych,
  • Wystarczy ruch pieszy od zaledwie 1500 osób, aby usunąć 42 procent wykończenia z płytki.

Do użytku komercyjnego

Istnieją sposoby na utrzymanie firmy w czystości dezynfekujące wycieraczki do drzwi. Maty te przeznaczone są do skutecznego przechowywania i aplikacji płynnych środków dezynfekcyjnych.

Kiedy odwiedzający nadepnie na tę matę, ma ona gumowe opuszki palców, które działają jak skuteczny skrobak, który chroni przed dużymi kawałkami zanieczyszczeń, które odwiedzający może wnieść do odkażonego obszaru. Gruba gumowa ramka pomaga utrzymać płyn i wychwycony kurz/zanieczyszczenia wewnątrz maty. Gruba gumowa konstrukcja zapewnia również zapobieganie wszelkim wyciekom.

Po zeskrobaniu gruzu, mata nakłada cienką warstwę płynnego środka dezynfekującego na dolną warstwę butów gościa, czyszcząc je i zapobiegając wszelkim formom zanieczyszczenia.

Te wycieraczki dezynfekujące są idealne do drzwi wejściowych do pokojów startowych, laboratoriów, kuchni kuchennych, stref pakowania, szatni dla pracowników, pomieszczeń socjalnych, stref na śmieci i pomieszczeń odbiorczych… i wszędzie tam, gdzie chcesz ograniczyć rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń.

Do użytku mieszkalnego

Te wycieraczki aluminiowe i maty wejściowe do wnętrz są koniecznością w zapobieganiu wnoszenia do naszych domów wszelkiego rodzaju bakterii i kurzu. Ważne jest, aby od czasu do czasu regularnie je czyścić, aby upewnić się, że nie wciągasz tych samych śmieci, nad którymi tak ciężko pracowała twoja mata.

Podczas gdy jest ich wiele do zobaczenia, warto o nie dbać, aby służyły jak najdłużej.

Oto 5 kroków do czyszczenia mat wejściowych:

  • Odkurzanie – Maty zewnętrzne zatrzymują i przechowują dużą ilość kurzu, liści, brudu i zanieczyszczeń na powierzchni. Wystarczy podnieść matę i potrząsnąć nią, aby usunąć dużą ilość brudu.
  • Odkurzanie – po dobrym odkurzeniu możesz wyciągnąć odkurzacz i powoli przesuwać się po matach. Powolne działanie daje odkurzaczowi czas na usunięcie zanieczyszczeń utkniętych w jego włóknach. To usunie te głęboko osadzone włosy, kamyki i inne śmieci z zewnątrz
  • Szorowanie jej sodą oczyszczoną w celu jej dezynfekcji – usuwając wszystkie widoczne zanieczyszczenia z mat, walczymy z niewidzialnym wrogiem, zapachami i bakteriami. Następnym krokiem jest posypanie go sodą oczyszczoną, aby zdezynfekować i zabić wszelkie bakterie i zapachy. Jeśli miałeś wypadek numer 2 związany ze zwierzakiem lub wylałeś na niego napój, wcieranie sody oczyszczonej szczoteczką pomoże głębiej wniknąć we włókna maty
  • Późniejsze wypłukanie maty – Aby podnieść sodę oczyszczoną, możesz po prostu zostawić matę na deszczu lub ręcznie spłukać ją wodą. Aby wysuszyć matę, pozostaw ją opartą o ścianę lub na suszarce, aby zapobiec dalszemu rozwojowi bakterii.
  • Zamieść miejsce, w którym mata zwykle się znajduje – na koniec, zanim odłożysz matę z powrotem na miejsce, dobrze jest szybko zamieść lub odkurzyć miejsce, w którym się znajdowała. W ten sposób twoja super czysta mata nie działa z powrotem w tym samym kurzu, z którego właśnie go oczyściłeś!

Rekomendowane artykuły