Jak prać ręcznie ubrania w 6 prostych krokach.

girl-g728414bab_1920

Krok 1: Przeczytaj etykietę

Jak zawsze, etykieta pielęgnacji odzieży zawiera kluczowe informacje dotyczące najlepszych praktyk czyszczenia. Pamiętaj, aby prać oddzielnie ekskluzywne sukienki wieczorowe, które wymagają innej temperatury lub detergentu niż pozostałe.

Opcjonalnie: Wstępna obróbka plam

Tak jak w przypadku normalnego wsadu do prania, pamiętaj o wstępnej obróbce wszelkich nieznośnych plam, na które patrzysz, zwłaszcza na białych ubraniach . Aby wstępnie wyczyścić plamę, możesz użyć dostępnego w handlu odplamiacza , odrobiny detergentu , nadtlenku wodoru lub pasty z sody oczyszczonej i wody.

Krok 2: Napełnij wannę lub umywalkę wodą

Napełnij czystą wannę, zlew lub inną dużą umywalkę wodą. W przypadku większości standardowych ubrań odpowiednia jest woda o temperaturze pokojowej. Ale zawsze sprawdzaj szczegóły dotyczące pielęgnacji, ponieważ tkaniny takie jak wełna, kaszmir i jedwab należy prać tylko w chłodnej lub zimnej wodzie.

Krok 3: Dodaj detergent

W przypadku większości ubrań płynny detergent do prania dobrze sobie z tym poradzi. Będziesz chciał użyć tylko około łyżeczki detergentu — znacznie mniej niż normalnie używasz w swojej pralce.

 

W przypadku tkanin delikatnych, takich jak wełna, kaszmir i jedwab, rozważ specjalny detergent opracowany dla tej tkaniny — lub przynajmniej wybierz detergent wolny od substancji zapachowych, środków zmiękczających tkaniny, barwników i innych potencjalnie szkodliwych dodatków chemicznych.

Krok 4: Zanurz i namocz

Umieść posortowaną partię ubrań w misce z wodą. Używaj rąk do przesuwania ubrań w wodzie, naśladując delikatny cykl prania. Pomoże to aktywować detergent i skutecznie wyczyścić ubrania. Odbarwienie wody podczas prania jest normalne — to tylko brud i trochę barwnika wydostające się z twoich ubrań!

 

Aby uzyskać głębokie czyszczenie, dociśnij ekskluzywne sukienki do dna miski, tak jakbyś je ugniatał. Ale unikaj skręcania, wyżymania lub szorowania, które mogą rozciągnąć i uszkodzić tkaninę. Możesz myć się w zlewie, ale to nie znaczy, że możesz traktować swoje ubrania jak naczynia. Po zakończeniu wycierania lub ugniatania pozostaw ubrania do namoczenia na 15 do 30 minut.

Krok 5: Spłucz i powtórz

Po namoczeniu spuść wodę mydlaną i napełnij miskę zimną wodą. Wypłucz namydlone ubrania, wymachując nimi i od czasu do czasu dociskając niedelikatne rzeczy do dna umywalki. Spuść wodę i powtarzaj ten proces, aż woda — i twoja ekskluzywna odzież damska — będzie wolna od piany.

Krok 6: Spłucz ponownie dla dokładnego pomiaru.

Suszenie ubrań, na których wciąż znajduje się detergent, może uszkodzić tkaninę. Nie zaszkodzi dać im ostatnie płukanie przed suszeniem, aby upewnić się, że są wolne od środków czyszczących.

Rekomendowane artykuły