Gospodarstwo domowe przerosło twój system septyczny.

pexels-omer-faruq-khan-10553511

Zwróć uwagę na znaki ze swojego szamba

Twój system septyczny poinformuje Cię o nadużyciach lub nadużywaniu na kilka sposobów. Ogólnie rzecz biorąc, każdy wzrost problemów z szambo może oznaczać, że twoje gospodarstwo domowe stało się zbyt duże dla twojego obecnego szamba. Oto kilka przykładów:

  • Konieczność częstszego pompowania szamba
  • Wzrost liczby kopii zapasowych rur i związanych z tym problemów (nieprzyjemne zapachy, bulgotanie itp.)
  • Wyciek ze zbiornika i kałuże stojącej wody

Wszystkie te i inne problemy mogą wystąpić z przyczyn, które nie mają nic wspólnego z dodatkowymi osobami w domu lub zwiększonym zużyciem wody. Jednak dodanie większej liczby osób do domu zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tych problemów.

Weź pod uwagę, że każda dodatkowa osoba oznacza kolejną spłukiwaną toaletę, kolejny prysznic i kolejny odkręcony kran w ciągu dnia. Wszystko to może prowadzić do zbyt dużej ilości wody w szambie, nadmiaru ciał stałych i pola drenażowego, które nie poradzi sobie z napływem.

Czasami objawy te pojawiają się stopniowo. Maluch, który zmienia się w nastolatka, który chce codziennie brać wiele długich pryszniców, nie zdarza się z dnia na dzień. Ale jeśli zwrócisz uwagę na swój system septyczny i natychmiast zgłosisz problemy, powinieneś łatwo zauważyć rosnące oznaki nadużywania.

Zwróć uwagę na matematykę związaną z szambo

Większość miejsc wymaga zbiornika o minimalnej pojemności około  1000 galonów . Jest to ogólna liczba oceniana dla przeciętnej rodziny lub domu z maksymalnie trzema sypialniami. Jednak pojemność potrzebna do konkretnego domu będzie się różnić w zależności od:

  • Liczba urządzeń w domu
  • Liczba osób w domu
  • Liczba łazienek w domu

Musisz także wziąć pod uwagę liczbę dodatkowych pokoi, urządzeń lub osób, które możesz dodać w przyszłości.

Inne czynniki mogą mieć wpływ na potrzeby w zakresie wielkości zbiornika, takie jak wielkość domu, lokalizacja zbiornika i przepisy miejskie regulujące szambo. Mimo to możesz pomóc swojemu wykonawcy, aby ci pomógł, wykonując trochę matematyki.

Zacznij od dodania rzeczywistej liczby osób w domu lub liczby sypialni pomnożonej przez dwa. Idź z tym, który z tych dwóch da ci wyższy numer.

Na przykład możesz mieć trzy sypialnie, ale tylko trzy osoby w domu. Niemniej jednak wiele gmin zakłada, że ​​w każdej sypialni będą potencjalnie mieszkać dwie osoby. Więc w tym przypadku możesz powiedzieć sześć osób, aby dać sobie trochę wyściółki i miejsca na rozwój zamiast tylko dwóch.

Następnie policz każdą łazienkę, pełną lub połową. Stamtąd policz wszystkie urządzenia w swoim domu. Liczba ta powinna obejmować wszystkie krany, toalety, urządzenia i wszystko inne, co wykorzystuje hydraulikę.

Podaj te numery profesjonalnemu serwisowi zajmującemu się naprawą i instalacją systemów septycznych. Serwis może poinformować Cię na podstawie tych liczb, czy potrzebujesz nowego zbiornika lub innego rozwiązania. Może się nawet okazać, że twój obecny czołg działa dobrze, ale musisz wykazać się większą ostrożnością przy jego użytkowaniu i konserwacji.

W przeciwieństwie do innych systemów hydraulicznych, które mogą mieć pewne aspekty „zrób to sam”, twój system septyczny nie jest czymś, z czym powinieneś sam sobie zadzierać. Profesjonalista może pomóc Ci ustalić, jakiego rodzaju rutynowej konserwacji potrzebuje i jak często będzie jej potrzebować.

Zwracaj uwagę na zużycie wody w gospodarstwie domowym

Czasami wystarczy trochę złagodzenia, a nie cały nowy system septyczny. Praktykowanie oszczędzania wody może pomóc przedłużyć żywotność systemu septycznego, zapobiegając dodatkowemu zużyciu wynikającemu z dodatkowego zużycia wody przez innych.

Dokonywanie ulepszeń osprzętu, zużywanie mniejszej ilości wody i rozwiązywanie problemów hydraulicznych może pomóc. Upewnienie się, że wszyscy domownicy przestrzegają podstawowych zasad, takich jak spłukiwanie czegokolwiek poza papierem toaletowym i odpadami, może zmniejszyć częstotliwość  odpompowywania szamba.

Zwróć uwagę na to, z kim się kontaktujesz w sprawie usług septycznych

Nie wszyscy hydraulicy są specjalistami od szamba. Ponieważ na Florydzie obowiązują surowe przepisy dotyczące lokalnych systemów oczyszczania i usuwania ścieków, musisz mieć pewność, że otrzymujesz właściwe informacje na temat potrzeb szamba. Przepisy te oznaczają, że tylko osoby zarejestrowane i zatwierdzone przez państwo mogą pracować z systemami septycznymi.

Rekomendowane artykuły