Czego unikać przy naprawie szamba?

szambo-betonowe(3)

„Mamy tu 20 osób na nasz świąteczny obiad, a teraz toaleta wydaje dźwięki podczas spłukiwania – często opisywane jako bekanie toalety lub bulgotanie toalety. Co to znaczy?” Pierwsze pytanie, które zadajemy: „Kiedy ostatnio pompowałeś szambo?”

Unikaj usług ratunkowych dla swojego systemu septycznego

Nie ma nic gorszego na dużym przyjęciu niż spłukiwanie toalet. Co roku na święta otrzymujemy telefony od spanikowanych właścicieli domów. „Wszyscy mamy wsparcie! Nie możemy spłukać toalety, jest nas tu 16 osób, a 5 jest spoza miasta. Jak szybko możesz tu przyjechać – to nagły wypadek! Najlepszym sposobem na utrzymanie systemu septycznego poza „salą ratunkową” jest regularna konserwacja.

Konieczna jest regularna konserwacja

Szambo powinno być wypompowywane co 3 do 5 lat, zgodnie z Departamentem Zdrowia. Regularny harmonogram konserwacji szamba utrzymuje odpady stałe na niskim poziomie, co zapobiega ich przedostawaniu się do linii pola lub cofaniu się do domu. Jeśli ciała stałe dostaną się do odpływu, może to być bardzo kosztowne, co może oznaczać naprawę lub całkowitą wymianę. Jeśli nie masz pewności, jak działa szambo, przeczytaj ten artykuł .

 

Kilka innych oznak, że nadszedł czas, aby przepompować szambo

  • Mokre plamy na podwórku
  • Zapach na zewnątrz lub wewnątrz
  • Szambo cofa się w domu
  • Odbijająca się toaleta
  • Ostatnie pompowanie septyczne jest nieznane lub minęło ponad 5 lat
  • Zadzwoń do profesjonalistów

    Przygotuj się na imprezy świąteczne już teraz, wypompowując szambo. W końcu chcesz, aby twoje jedzenie i wspomnienia były wyjątkową pamiątką z twoich wakacji – a nie zapasowe szamba.

Rekomendowane artykuły