6 postanowień noworocznych, które należy uwzględnić dla zdrowych oczu.

workspace-g1a5de8b5d_1280

W końcu nadszedł nowy rok, a ludzie zaczęli z noworocznymi postanowieniami. Możesz dodać do listy, aby przyjąć zdrowy styl życia, aby poprawić lub utrzymać wzrok, jednocześnie go mając. Przyjrzyj się, w jaki sposób te wspólne postanowienia noworoczne przynoszą korzyści, aby poprawić Twoją wizję.

6 postanowień noworocznych, które należy uwzględnić dla zdrowych oczu

 • Rozpocznij zdrową dietę

Diety wykraczają poza cel utraty wagi lub ujędrnienia mięśni. Dobrze zbilansowana dieta powinna być utrzymywana przede wszystkim po to, aby prowadzić zdrowszy tryb życia. Jeśli twój wzrok jest czymś, co chcesz utrzymać lub poprawić, to witaminy i minerały, które dostarczasz swojemu organizmowi, mogą pomóc w jego wydajności. Włącz żywność bogatą w przeciwutleniacze, takie jak witaminy A i C, aby poprawić zdrowie oczu. 

Oto kilka przykładów zdrowej żywności poprawiającej wzrok:

 • Ryby – Ten rodzaj białka jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które poprawiają film olejowy pod oczami. Niektóre badania sugerują, że może pomóc w suchości oczu spowodowanej nadmiernym korzystaniem z komputera.
 • Marchewki – w popularnych mediach od dawna kojarzono, że marchewki są dobre dla oczu. Prawda jest taka, że… są! Marchew jest bogata w witaminę A, która zawiera białko zwane rodopsyną, które wspomaga wchłanianie światła w siatkówce oka.
 • Owoce cytrusowe – Te kwaśne owoce zawierają witaminę C, przeciwutleniacz, który pomaga w problemach z oczami związanych z wiekiem.
 • Jajka – bez względu na to, czy są słone, czy jajecznica, jajka są ulubioną opcją śniadaniową wielu osób. Ale jak się okazuje, jaja są również wypełnione luteiną, karotenoidem, który pomaga zachować zdrowie oczu, zapobiegając upośledzeniu wzroku i ślepocie.   
 • Kontroluj użycie gadżetu

Utknięcie w domu przez większość czasu oznacza, że ​​​​musisz znaleźć rzeczy do zrobienia, aby być zajętym. Był oczywiście ulubioną rozrywką większości osób. W tym roku mniej polegaj na technologii i Internecie w zakresie rozrywki i rozrywki. Ogranicz korzystanie z gadżetów do ważnych spraw, takich jak praca i komunikacja ze znajomymi. Alternatywnie możesz rozwinąć nowe zdrowe hobby w zamian za te czynności.

 • Dobrze się wyspać

Niech rok 2021 będzie rokiem, w którym będziesz mieć wystarczająco dużo godzin snu, jak na osobę w Twoim wieku. Twoje oczy potrzebują odpoczynku po całym dniu zajęć. Inne korzyści płynące z dobrze przespanej nocy obejmują oczywiście lepszy i bardziej produktywny dzień pracy następnego ranka.

 • Rzuć palenie

Palenie samo w sobie jest złym nawykiem, jeśli chodzi o wiele chorób związanych z tym nałogiem. Jednak wielu może nie wiedzieć, że ma to również bezpośredni wpływ na czyjąś wizję. Palenie tytoniu lub innych substancji naraża oczy na stres oksydacyjny, prowadzący do zaczerwienienia i podrażnienia. Jeśli jesteś zapalonym palaczem, jeszcze jednym dobrym powodem do rzucenia palenia jest ochrona oczu.

 • Regularnie myj ręce 

Mycie rąk jest praktyką najbardziej zalecaną teraz, bardziej niż kiedykolwiek od czasu wybuchu COVID. Odradza się również dotykanie twarzy i pocieranie oczu, chociaż od czasu do czasu można to robić instynktownie. Z tego powodu mycie rąk również powinno stać się nawykiem. Oprócz wirusa, regularne utrzymywanie rąk w czystości zapobiega zapaleniu spojówek, które jest infekcją spowodowaną infekcją.

 • Regularnie ćwicz

Ćwiczenia zapewniają więcej niż tylko utratę wagi lub korzyści tonizujące. Poprawia to krążenie krwi i może zapobiegać chorobom, takim jak cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi, które wpływają na wzrok.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji oczu, które należy wziąć pod uwagę przez cały rok

 • Zawsze chroń swoje oczy

Aby uniknąć długotrwałych wad wzroku, musisz zawsze wykazywać inicjatywę i dbać o swoje oczy w każdych okolicznościach. Jeśli na zewnątrz jest jasno i słonecznie, noś okulary przeciwsłoneczne, aby chronić je przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kiedy siedzisz przed komputerem głównie do pracy, noś okulary odporne na promieniowanie, które pomogą ci podczas pracy. Zapytaj swojego optometrystę o tę funkcję.

 • Bądź ostrożny z kontaktami

Jeśli nosisz kontakty, zawsze pamiętaj o umyciu rąk przed ich założeniem. To oko zapobiega infekcjom, które mogą być spowodowane przez brud lub kurz. Wiedz, jak prawidłowo je czyścić i zawsze wymieniaj je w zalecanym terminie.

 • Pamiętaj o swojej rodzinie i historii medycznej 

Jeśli masz już istniejący stan, pamiętaj, jaki może mieć wpływ na twój wzrok i podejmij wszelkie możliwe środki zapobiegawcze. Ale jeśli obecnie masz zdrowy wzrok i nie masz wcześniej istniejącej choroby, nadal ważne jest utrzymanie zdrowego stylu życia, aby zmniejszyć ryzyko powikłań medycznych, które mogą wystąpić w Twojej rodzinie. 

 • Regularnie badaj wzrok

Im jesteś starszy, tym ważniejsze są regularne wizyty u lekarza, aby sprawdzić, jak się sprawy mają ze zdrowiem. Wraz z wiekiem twój wzrok może się pogorszyć po latach ekspozycji na technologię, a nawet promienie słoneczne. Jeśli chcesz poprawić swój wzrok, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który może zalecić pewne pomoce wzrokowe lub ulepszenia stylu życia. Regularna wizyta pomaga również monitorować postęp lub regres widzenia. Znajomość tych rzeczy pomoże ci na dłuższą metę.

Jeśli jesteś w stanie Arizona, wykonaj badanie przez specjalistów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie nasi specjaliści mogą pomóc Ci poprawić wzrok poprzez profesjonalne badania i odpowiednie konsultacje. Specjalistyczny zespół lekarzy różnych specjalizacji może pomóc Tobie lub bliskiej Ci osobie z wszelkimi problemami ze wzrokiem. Skontaktuj się z Optyk Lublin już teraz, aby umówić się na spotkanie z jednym z ekspertów. 

Rekomendowane artykuły