5 ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć o szambach.

pexels-artem-podrez-7233377

Według US Bureau of the Census ponad 60 milionów ludzi w USA korzysta z systemów septycznych. To pokazuje, że większość właścicieli domów oczyszcza ścieki prywatnie.

Szamba oferują wiele korzyści właścicielom nieruchomości. Oprócz ułatwienia oczyszczania ścieków na miejscu, zwiększają one wartość nieruchomości, oszczędzają pieniądze, czynią nieruchomość przyjazną dla środowiska i chronią Twoje zdrowie. Jednak ważne jest, aby być poinformowanym przed zainstalowaniem systemów septycznych. Oto najważniejsze rzeczy, które należy wiedzieć o szambie.

1. Musisz mieć pozwolenie

Musisz mieć pozwolenie na zainstalowanie szamba na swojej nieruchomości, niezależnie od tego, czy masz mieszkalną, czy komercyjną. Ale zanim złożysz wniosek o pozwolenie, musisz zrozumieć wszystkie wymagania dotyczące instalacji i konserwacji systemu.

O pozwolenie budowlano-montażowe należy wystąpić w urzędzie gminy. Wniosek można pobrać online, wypełnić i złożyć w urzędzie. Przedstawiciele władz lokalnych ocenią Twoją nieruchomość, aby określić odpowiednie pozwolenie na szambo. Twoja nieruchomość musi przejść ocenę witryny, aby uzyskać pozwolenie.

Niektóre czynniki, które mogą prowadzić do odmowy wydania licencji, obejmują zbyt wysoki poziom wód gruntowych, niechlujny teren, zły skład gleby i bardzo płytką wierzchnią warstwę gleby. Na szczęście urząd władz lokalnych dostarczy Ci listę strategii, dzięki którym Twoja nieruchomość kwalifikuje się do systemu septycznego, w zależności od rodzaju gleby i lokalizacji.

2. Musisz kontrolować ścieki

Jeśli produkujesz zbyt dużo ścieków, szambo w końcu się zapełni i będziesz musiał je pompować. Pompowanie szamba pomaga zapobiegać problemom, takim jak cofanie się ścieków, zanieczyszczenie studni i nieprzyjemny zapach w Twojej posiadłości.

Częstotliwość wypompowań zależy od ilości zużytej wody. Dlatego duże rodziny, które zużywają ogromne ilości wody, muszą częściej pompować swoje zbiorniki.

Na szczęście możesz zmniejszyć potrzebę pompowania szamba, wydajnie wykorzystując wodę. Na przykład możesz zainstalować urządzenia oszczędzające wodę, takie jak pralki. Ponadto upewnij się, że korzystasz z wydajnych urządzeń, takich jak krany i głowice prysznicowe. Prysznice i baterie o niskim przepływie pomagają zmniejszyć straty wody.

Należy również unikać bieżącej wody podczas mycia zębów i czyszczenia małych stosów ubrań w pralce. Zmniejszając zużycie wody, możesz wydłużyć okres między wypompowaniem szamba.

3. Powinieneś zapewnić regularne kontrole

Należy szybko reagować na znaki ostrzegawcze, aby zapobiec uszkodzeniom i kosztownym naprawom. Najlepszym sposobem na kontrolowanie systemu septycznego jest regularne sprawdzanie go.

Musisz zatrudnić profesjonalistów, aby zbadali szambo pod kątem oznak przepełnienia, luźnych połączeń, uszkodzonych części, pęknięć rur lub inwazji korzeni drzew. W ten sposób możesz rozwiązać problemy wcześniej. Kiedy współpracujesz z niezawodnym inspektorem, żaden poważny problem septyczny nie pozostanie niezauważony.

4. Potrzebujesz profesjonalnego czyszczenia szamba

Wielu właścicieli domów ma problemy z szambo, zwykle dlatego, że zapominają o czyszczeniu. Musisz czyścić zbiornik co trzy do pięciu lat. Ze względu na związane z tym ryzyko musisz zatrudnić do tego zadania fachowców.

Procedura czyszczenia polega na wypompowaniu odpadów i wyrzuceniu ich do odpowiedniego obiektu. Eksperci użyją odpowiedniego sprzętu, usuną wycieki, zdezynfekują Twoją nieruchomość i poinstruują Cię, jak zapobiegać problemom septycznym.

5. Powinieneś być obecny podczas instalacji

Możesz ulec pokusie, aby nie uczestniczyć w sesji instalacyjnej ze względu na napięty harmonogram prac. Należy jednak starać się być obecnym podczas instalacji, aby zweryfikować procedury i skonsultować się z ekspertami, aby pomóc w zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów septycznych.

Rekomendowane artykuły